П`ятниця, 26.04.2024, 16:39
Відділ освіти Городенківської державної районної ради
Меню сайту
ЗНО
Правова база
ДПА
Позашкільні заклад
Форма входу
Логін:
Пароль:
 
 
 
 ПОЛОЖЕННЯ про відділ освіти Городенківської районної державної адміністрації

                                                                                                               Додаток 1                                                                               

 ЗАТВЕРДЖЕНО

                                     розпорядження районної державної  адміністрації                                    

                              від 01 .12. 2015 р № 308

            

ПОЛОЖЕННЯ
про відділ освіти

Городенківської районної державної адміністрації

  1. Загальні положення

1.1. Відділ освіти Городенківської районної державної адміністрації (далі – відділ освіти) є структурним підрозділом районної державної адміністрації, який утворюється і підпорядковується голові районної державної адміністрації, є підзвітним та підконтрольним департаменту освіти і науки  обласної державної адміністрації.

1.2. Відділ освіти у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами та іншими нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, розпорядженнями голів районної та обласної державних адміністрацій, рішеннями обласної та районної рад, а також цим Положенням.

2. Основні завдання та повноваженя відділу освіти

2.1. Участь у забезпеченні реалізації на території району державної політики у галузі освіти, наукової, інноваційної діяльності.

2.2. Забезпечення розвитку системи освіти з метою формування гармонійно розвиненої, соціально активної, творчої особистості.

2.3. Визначення потреб, розроблення пропозицій щодо розвитку та удосконалення мережі навчальних закладів.

2.4. Створення в межах своїх повноважень умов для реалізації рівних прав громадян України на освіту, соціальний захист дітей дошкільного та шкільного віку, педагогічних та інших працівників навчальних закладів та установ освіти.  

2.5. Створення умов для здобуття громадянами повної загальної середньої освіти відповідно до освітніх потреб особистості та її індивідуальних здібностей і можливостей.

2.6. Забезпечення розвитку освітнього, творчого (інтелектуального), науково-технічного потенціалу з урахуванням національно-культурних, соціально-економічних, екологічних, демографічних та інших особливостей району.

2.7. Здійснення контролю за дотриманням законодавчих актів з питань освіти, виконанням навчальними закладами усіх форм власності державних вимог щодо змісту, рівня та обсягу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

2.8. Координація діяльності дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів та установ, що забезпечують методичне та господарське обслуговування закладів освіти, організація роботи з їх нормативного, програмного, кадрового, матеріально-технічного і науково-методичного забезпечення.

2.9. Здійснення атестації навчальних закладів системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, розташованих на території району, оприлюднення результатів атестації.

2.10. Забезпечення моніторингу у сфері дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

2.11. Участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері інноваційної діяльності.

2.12. Забезпечення у межах своїх повноважень розвитку різних форм позашкільної освіти, в тому числі за місцем проживання дітей, формування програм розвитку позашкільної освіти, спрямованих на творчий розвиток особистості, виявлення та підтримку обдарованих дітей, талановитої молоді, здійснення навчально-методичного керівництва із зазначених питань.

2.13. Організація оздоровлення, відпочинку і дозвілля дітей дошкільного віку та учнівської молоді.

2.14. Участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку району в частині розвитку галузі освіти.

2.15. Здійснює керівництво і контролює діяльність дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладів та установ освіти району.

2.16. Аналізує стан освіти, організовує розробку районних  освітніх програм та забезпечує їх виконання,  бере участь у прогнозуванні потреб району у фахівцях різних професій та спеціальностей для системи освіти.

2.17. Сприяє розвитку мережі навчальних закладів  району вносить в установленому порядку пропозиції щодо  утворення навчальних закладів, реорганізацію та ліквідацію, створення освітніх округів тощо.

2.18. Вносить на розгляд  райдержадміністрації,  районній раді, департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації пропозиції щодо впорядкування мережі навчальних закладів відповідно до форми власності навчального закладу.

2.19. Організовує роботу з державної атестації навчальних закладів, розташованих на території району.

2.20. Проводить атестацію педагогічних працівників і керівних кадрів навчальних закладів усіх форм власності, здійснює ведення обліку і складання звітів з цих питань у межах своєї компетенції.

2.21. Вносить пропозиції засновнику навчальних закладів про призначення керівників цих навчальних закладів.

2.22. Вживає заходи із забезпечення навчальними закладами належного рівня дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, організовує їх навчально-методичне й інформаційне забезпечення, сприяє підвищенню кваліфікації та розвитку творчості педагогічних працівників.

2.23. Забезпечує в межах своїх повноважень виконання законодавчих актів щодо всебічного розвитку та функціонування української мови як державної та мов національних меншин, впроваджує в практику освітні та наукові програми відродження та розвитку національної культури, національних традицій українського народу і національних меншин району.

2.24. Впроваджує в практику рекомендовані МОН України нові освітні програми та інші педагогічні розробки, визначає регіональний компонент у змісті освіти.

2.25. Вносить на розгляд департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації пропозиції щодо запровадження експериментальних навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів, нових освітніх програм, педагогічних новацій і технологій та надання навчальним закладам статусу експериментальних.

2.26. Формує замовлення на навчально-методичну літературу, бланки звітності та документи про освіту.

2.27. Організовує доставку підручників та забезпечення ними учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

2.28. Залучає до реалізації освітніх програм творчі спілки, національно-культурні товариства, громадські організації (зокрема дитячі і молодіжні), що зареєстровані у порядку, визначеному законодавством.

2.29. Проводить роботу, спрямовану на виявлення, підтримку і розвиток обдарованих дітей, організовує проведення серед таких учнів олімпіад, змаганнь, конкурсів, спартакіад, турнірів, виставкок, фестивалів творчості, конференцій, форумів, інших заходів, що спрямовані на підвищення культурно-освітнього та загального фізичного рівня школярів.

2.30. Сприяє відповідним підрозділам органів внутрішніх справ та соціальним службам у запобіганні дитячій бездоглядності та попередженні вчинення правопорушень серед неповнолітніх.

2.31. Організовує діяльність психологічної служби.

2.32. Розробляє пропозиції щодо встановлення нормативів бюджетних асигнувань на утримання навчальних закладів комунальної форми власності та соціальний захист учасників навчально-виховного  процесу.

2.33. Сприяє активізації творчості та винахідницької діяльності, забезпечує в межах своїх повноважень виконання законодавчих актів з питань інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, вживає заходів для забезпечення в районі захисту прав інтелектуальної власності.

2.34.  Вживає у межах своєї компетенції заходи щодо поліпшення матеріальних та житлових умов працівників освіти, організації їх медичного та побутового обслуговування.

2.35. Розглядає питання та вносить державним органам та установам в установленому порядку пропозиції щодо відзначення працівників освіти державними нагородами, запроваджує інші форми морального і матеріального стимулювання їх праці.

2.36. Готує та  подає статистичну звітність про стан і розвиток освіти.

2.37. Подає пропозиції щодо налагодження міжнародного і наукового співробітництва, залучення іноземних інвестицій.

2.38. Забезпечує в установленому порядку поширення інформації про матеріально-технічні потреби закладів освіти району з метою залучення інвестицій.

 2.39. Бере участь у межах своїх повноважень в організації на території району виставково-ярмаркових заходів.

2.40. Координує роботу загальноосвітніх навчальних закладів та установ незалежно від їх підпорядкування і форм власності з питань, спрямованих на реалізацію державної політики в галузі освіти.

2.41. Готує пропозиції до проектів  районних програм поліпшення становища в галузі освіти, забезпечує їх виконання. 

2.42. Розробляє і подає на розгляд райдержадміністрації пропозиції щодо проектів фінансування та матеріально-технічного забезпечення виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на поліпшення становища у навчальних закладах та установах освіти.

2.43. Разом з органами охорони здоров'я здійснює загальний контроль за охороною здоров'я дітей і проведенням оздоровчих заходів, створенням безпечних умов для навчання і праці учасників навчально-виховного процесу, вживає заходи щодо утвердження здорового способу життя у дитячому та учнівському середовищі, проводить інформаційно-просвітницьку роботу щодо протидії поширенню соціально-небезпечних хвороб серед дітей та школярів.

2.44. Розробляє проекти  розпоряджень райдержадміністрації, та проекти нормативно-правових актів з питань, що відносяться до компетенції відділу освіти райдержадміністрації.

2.45. Бере участь у підготовці звітів голови райдержадміністрації з питань освіти для їх розгляду на сесії районної ради.

2.46. Готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні та аналітичні матеріали для подання голові райдержадміністрації.

2.47. Забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції.

2.48. Готує ( бере участь у підготовці) проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень.

2.49. Розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян.

2.50. Опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів відповідних рад.

2.51. Забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є.

2.52. Інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень.

2.53. Забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань з  цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки.

2.54. Організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів.

2.55. Забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом.

2.56. Бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів).

2.57. Забезпечує захист персональних даних.

2.58. Здійснює інші передбачені законом повноваження.

3. Права  відділу освіти

Відділ освіти має право:

3.1.   Одержувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій інформацію і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

3.2.   Проводити конференції, семінари, наради з питань, що належать до його компетенції.

3.3.   Вносити до департаменту освіти і науки  обласної державної адміністрації пропозиції з питань удосконалення форми та змісту освіти, організації навчально-виховного процесу, поліпшення навчально-методичного забезпечення навчальних закладів.

3.4.   За дорученням голови районної державної адміністрації утворювати координаційні ради, експертні та робочі групи для науково-організаційного супроводу виконання регіональних програм і проектів, залучати (з укладенням контрактів, договорів) спеціалістів до роботи в цих комісіях (групах), а також для надання консультацій, проведення аналізу стану і складання прогнозів розвитку освітнього, наукового, інноваційного та творчого (інтелектуального) потенціалу району.

3.5.   Організовувати випуск видань інформаційного та науково-методичного характеру.

3.6.   Залучати до розгляду питань працівників інших структурних підрозділів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.

3.7.   Укладати в установленому порядку угоди про співпрацю, встановлювати прямі зв'язки з управліннями, навчальними закладами, науковими установами в тому числі зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо.

3.8. Взаємодіяти у процесі виконання покладених на нього завдань з іншими структурними підрозділами районної державної адміністрації, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, об'єднаннями громадян.

4. Організаційно-розпорядча діяльність

4.1. Відділ освіти очолює начальник, якого призначає на посаду та звільняє з посади голова  районної державної адміністрації за погодженням з  обласною державною адміністрацією.

4.2. Особа, яка призначається на посаду начальника відділу освіти, повинна мати вищу педагогічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста, стаж роботи за фахом, у державній службі, або на керівних посадах не менше 5-ти років.

 4.3. Начальник відділу освіти:

 4.3.1.Здійснює керівництво відділом освіти, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці.

4.3.2. Подає на затвердження голові райдержадміністрації Положення про відділ освіти, його структуру, затверджує Положення про  структурні підрозділи відділу освіти і їхні штатні розписи.

4.3.3. Затверджує посадові інструкції працівників відділу освіти та керівників навчальних закладів та установ освіти району.

4.3.4. Планує роботу відділу освіти, вносить пропозиції щодо формування планів роботи райдержадміністрації.

4.3.5. Вживає заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи відділу освіти.

4.3.6. Звітує перед головою райдержадміністрації про виконання покладених на відділ освіти завдань та затверджених планів роботи, відповідає за виконання завдань з реалізації державної політики у сфері освіти, наукової, інноваційної діяльності.

4.3.7. Може входити до складу колегії районної державної адміністрації.

4.3.8. Вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях колегії районної державної адміністрації питань, що належать до компетенції відділу освіти та розробляє проекти відповідних рішень.

4.3.9. Може брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування.

4.3.10. Представляє інтереси відділу освіти у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами райдержадміністрації, департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації, іншими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

4.3.11. Спрямовує і координує діяльність підпорядкованих дошкільних, загальноосвітніх  та позашкільних навчальних закладів та  установ освіти.

4.3.12. Видає у межах своїх повноважень накази та дає доручення за результатами проведення оперативних нарад, організовує контроль за їх виконанням .

4.3.13. Здійснює державну реєстрацію в територіальних органах Мін’юсту накази нормативно-правового характеру, які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або які мають міжвідомчий характер і підлягають державній реєстрації.

4.3.14. Накази та доручення  начальника відділу освіти  видані у межах його повноважень, є обов'язковими до виконання навчальними закладами та освітніми установами і організаціями всіх форм власності, що входять у структуру відділу освіти та його підрозділів.

4.3.15. Подає на затвердження голові райдержадміністрації проекти кошторису та штатного розпису відділу освіти в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників.

4.3.16. Розпоряджається коштами у межах затвердженого головою районної державної адміністрації кошторису.

4.3.17. Здійснює добір кадрів.

4.3.18. Організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців відділу освіти.

4.3.19. Приймає  на роботу та звільняє  з роботи у порядку, передбаченому законодавством про працю, працівників відділу освіти та його підрозділів, які не є державними службовцями, приймає рішення про їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності.

4.3.20.Подає засновникам загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності пропозиції щодо кандидатур на посади директорів цих закладів або пропозиції щодо їх звільнення з певних підстав ; призначає  та звільняє завідувачів дошкільних навчальних закладів за погодженням з органами місцевого самоврядування ; призначає та звільняє (погоджує), у межах компетенції , керівників позашкільних навчальних закладів та інших установ освіти  комунальної форми власності, у тому числі й на контрактній основі.

4.3.21. Заохочує та накладає дисциплінарні стягнення на педагогічних  працівників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів та працівників підпорядкованих підрозділів за поданням їх адміністрацій та у погодженні з їх місцевими профспілковими комітетами.

 4.3.22. Заохочує та накладає дисциплінарні стягнення на працівників відділу освіти та його структурних підрозділів, директорів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, завідувачів дошкільних навчальних закладів та інших керівників, що підпорядковані відділу.

4.3.23. Проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень відділу освіти.

4.3.24. Забезпечує дотримання працівниками відділу освіти правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни,  забезпечує в межах своїх повноважень збереження інформації з обмеженим доступом.

4.3.25. Здійснює інші повноваження, визначені законодавством.

4.4. Начальник відділу освіти  може мати заступника, який призначається на посаду та звільняється з посади головою районної держадміністрації за поданням начальника відділу освіти.

4.5. Для узгодженого вирішення питань, що належать до компетенції відділу освіти створюється колегія у складі начальника (голова колегії), заступника начальника, інших відповідальних працівників відділу освіти, керівників навчальних закладів. 

4.5.1 До складу колегії можуть входити керівники інших місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління місцевої державної адміністрації, а також науковці.

4.5.2 Склад колегії та Положення про колегію  затверджується наказом начальника відділу освіти.

4.5.3.  Засідання колегії проводяться в міру потреби, але не рідше як один раз на два місяці.

4.5.4 Рішення колегії затверджуються наказами начальника відділу освіти.

4.6 Для оперативного вирішення питань, що входять до компетенції відділу освіти проводяться наради директорів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, завідувачів дошкільних навчальних закладів, які скликаються в міру потреби, але не рідше одного разу на два місяці. Рішення нарад впроваджуються в життя наказами та дорученнями начальника відділу освіти.

4.7. При відділі освіти можуть створюватися на правах дорадчого органу  громадські ради, комісії з числа учасників навчально-виховного процесу, представників громадськості. Створення дорадчих органів, їх чисельний склад та повноваження визначаються відділом освіти.

4.8. Відділ освіти може утворювати:

-  Централізовану бухгалтерію, як структурний підрозділ.

-  Районний методичний кабінет,  як самостійну юридичну особу.

 Централізована бухгалтерія, районний методичний кабінет діють відповідно до  Положень, що затверджуються відділом освіти. Кількісний та чисельний склад  визначаються відділом освіти у відповідності з рекомендованими вимогами чинного законодавства.  

5.Статус та атрибути відділу освіти

5.1. Відділ освіти районної державної адміністрації є юридичною особою, має самастійний баланс,  печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Державної казначейської служби України.

5.2. Відділ освіти утримується за рахунок коштів державного бюджету. Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників відділу освіти та видатки на їх утримання визначає голова районної державної адміністрації у межах виділених асигнувань. Кошторис, штатний розпис відділу освіти затверджується головою районної державної адміністрації.

5.3 Припинення діяльності відділу освіти проводиться Городенківською районною державною адміністрацією в порядку, встановленому чинним законодавством України.

                                            

                                                                                                                                                Довідка

                                                                                                              Про погодження проекту розпорядження

 

           Про   затвердження  Положення про  відділ освіти  Городенківської районної  державної адміністрації

Проект розпорядження розроблено      відділом освіти райдержадміністрації

(найменування структурного підрозділу, іншого органу, що є головним розробником)

та погоджено :

без зауважень

Керівник апарату

райдержадміністрації                                                                     С. Михайлюк

(посада)

 

та погоджено :

без зауважень

 

Завідувач

юридичного сектору апарату

райдержадміністрацї                                                                          Л. Плаксій

(посада)

          Структурні підрозділи райдержадміністрації, її апарату, інші органи, які відповідно до пункту 58 Регламенту Городенківської районної державної адміністрації.

  
 
 
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Архів записів
Новини osvita.ua
Погода
Городенка 
Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz