Рекомендації серпневих діалогів працівників психологічної служби системи освіти Івано-Франківської області:
Топ-25 професій майбутнього [//prof_majbut.doc]
Згідно з «Атласом нових професій» в майбутньому люди будуть їздити на електрокарах по «розумних» дорогах, відпочивати у віртуальних світах і жити в «розумних будинках», на дахах яких будуть рости овочі і фрукти. Медики зможуть змінювати геном людини і підбирати молекулярну дієту.
Враховуючи інформацію Forbes (із сайту: fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/ 1537084), було вивчено атлас і відібрано 25 найцікавіших професій майбутнього, базову освіту за якими можна отримати вже зараз.
Інженер-композитник. Підбирає композитні матеріали для виробництва, в тому числі з використанням 3D-друку, робототехнічних пристроїв із заданими характеристиками.
IT-генетик. Програмує геном для лікування спадкових захворювань та генетичних проблем у дітей.
Урбаніст-еколог. Проектує нові екологічно чисті міста.
Будівельник «розумних» доріг. Вибирає та встановлює «розумне» дорожнє покриття з датчиками контролю стану дороги, а також «розумні» знаки, розмітку і системи відеоспостереження.
Оцінювач інтелектуальної власності. Визначає вартість нематеріальних активів: ідеї, винаходи, бізнес-моделі і т. п.
Менеджер краудфандінгових та краудінвестінгових платформ. Організовує роботу краудфандінгових платформ, попередньо оцінює проекти для краудфандінгового фінансування, розбирає конфлікти між вкладниками і авторами проектів.
Менеджер космотуризму. Буде розробляти туристичні програми в навколокосмічний простір, а пізніше – на місячні бази та інші космічні споруди.
Молекулярний дієтолог. Дієтолог, який розробляє індивідуальну схему живлення виходячи з молекулярного складу їжі і результатів генетичного аналізу людини.
Генетичний консультант. Фахівець з генетичного аналізу. Аналізує дані, отримані з діагностичних пристроїв, дає висновок і рекомендації щодо подальшої схеми лікування.
Сіті-фермер. Вирощує овочі і фрукти на дахах і стінах хмарочосів.
Дизайнер віртуальних світів. Створює віртуальні світи зі своєю природою, архітектурою і своїми законами.
Консультант зі здорової старості. Розробляє оптимальні фізичні навантаження, спосіб життя і системи харчування для літніх людей.
Виконроб-вотчер. Фахівець з будівництва, який оцінює і, якщо потрібно, коригує хід будівництва з допомогою цифрових проектів будівель.
Екопроповідник. Проповідує екологічно свідомий спосіб життя, проводить освітні програми для дітей і дорослих.
Фахівець з подолання системних екологічних катастроф. Запобігає катастрофам, які усвідомлюються людьми поступово: забруднення навколо промислових центрів, радіаційні звалища, тануть льодовики.
IT-медик. Фахівець зі знанням IT, який створює і керує базами фізіологічних даних пацієнтів, а також розробляє програмне забезпечення для лікувального та діагностичного обладнання.
Космобіолог і космогеолог. Проектувальник “розумного” середовища. Створює програмні та технологічні рішення, що дозволяють будинкам і офісам реагувати на запити користувачів.
Мережевий юрист. Розробляє законодавство для віртуального світу і мереж, а також розбирається в питаннях захисту віртуальної власності.
Мультивалютний перекладач. Організовує систему обміну і взаєморозрахунку традиційних і альтернативних, наприклад, електронних, валют.
Проектувальник медичних роботів. Фахівець, який проектує роботів і кіберпристрої для медицини: діагностичні роботи, роботи-хірурги, кіберпротези.
Електрозаправник. Обслуговує заправки для електротранспорту.
Проектувальник 3D-друку в будівництві. Проектує макети конструкцій і підбирає найкращі компоненти для їх друку.
Системний гірничий інженер. Повністю контролює розробку родовищ: від пошуково-розвідувальних робіт до закриття родовища.
Цифровий лінгвіст. Розробляє лінгвістичні системи семантичного перекладу (перекладу з урахуванням контексту і змісту), обробки текстової інформації (в тому числі семантичний пошук в інтернеті) і нові інтерфейси спілкування між людиною і комп’ютером на природних мовах.
Урок реального трудового життя [//yrok_realnogo_trud.guttya.pdf]