Понеділок, 13.05.2024, 06:48
Відділ освіти Городенківської державної районної ради
Меню сайту
ЗНО
Правова база
ДПА
Позашкільні заклад
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Файли » Виховна робота

Положення обласного конкурсу учнівських проектів “Я − громадянин України” серед учнів загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічни
05.10.2015, 21:16

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ головного управління освіти і науки облдержадміністрації

від  29.03.2012 р. № 261

Зареєстровано в Головному управлінні юстиції в Івано-Франківській області

«11» квітня 2012 р. за № 24/1121

Положення

обласного конкурсу учнівських проектів “Я − громадянин України”

серед учнів загальноосвітніх,  позашкільних і професійно-технічних навчальних закладів

І. Загальні положення

1.1. Обласний конкурс учнівських проектів “Я – громадянин України” (далі – конкурс) є відкритим і проводиться як творче змагання серед учнів загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладів відповідно до Національної доктрини розвитку освіти, затвердженої Указом Президента України від 17.04.2002р. №347, Національної програми патріотичного виховання громадян, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.1999р. № 1697, Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2008-2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 28.03.2008р. № 516-20/2008 (зі змінами від 27.03.2009 № 773-29/2009 і від 15.03.2010 № 1026-37/2010. Конкурс покликаний допомогти юним громадянам навчитися:

– критично оцінювати дійсність;

– чітко та аргументовано висловлювати свої думки;

  • вміти впливати на рішення владних структур;

– знаходити шляхи розв`язання суспільних проблем, згідно чинного законодавства.

1.2. Організаторами конкурсу є головне управління обласної державної адміністрації та Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

1.3. До участі в конкурсі запрошуються (на добровільних засадах) учні загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, які розробили і реалізували учнівські проекти.

ІІ. Мета та завдання конкурсу

2.1. Мета: сприяння школярам у розвитку проектної діяльності, набутті досвіду громадянських дій та демократичної поведінки у вирішенні соціально важливих суспільних проблем, формуванні лідерських якостей учнів та молоді.

2.2. Завдання:

  • підтримка розвитку проектної діяльності школярів, спрямованої на формування в них активної життєвої позиції;
  • виявлення талановитих дітей та учнівської молоді, сприяння самореалізації, стимулювання їх творчої  діяльності.
  • привернення уваги органів місцевого самоврядування, громадськості, педагогічних колективів до актуальних проблем розвитку особистості

ІІІ. Організація та проведення конкурсу

3.1. Конкурс проводиться один раз на два роки, з 1 вересня по                        30 листопада, починаючи з 2012 року.

3.2. Загальне керівництво здійснює головне управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Безпосередню підготовку та проведення конкурсу забезпечує Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

3.3. До участі в конкурсі запрошуються (на добровільних засадах) учні загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів.

3.4. Конкурс проводиться у ІІІ етапи:

І етап − шкільний  (з 1 по 30  вересня у рік проведення конкурсу) безпосередньо в загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах, де визначається по одному переможцю від навчального закладу. Підсумок проводиться у присутності всіх учасників.

ІІ етап – районний (міський) (з 1 по 31  жовтня у рік проведення конкурсу), де визначаються три переможці від загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів.

ІІІ етап – обласний проводиться  у 2 тури:

1 тур (заочний)  (з 1 по 15 листопада у рік проведення конкурсу) у                  м. Івано-Франківську, де журі обласного конкурсу розглядає й оцінює матеріали, надіслані районними (міськими) організаційними комітетами;

2 тур (очний) – (з 16 по 30 листопада у рік проведення конкурсу) у                 м. Івано-Франківську − захист поданих проектів та визначення за кількістю балів дев’яти переможців конкурсу.

3.5. Для організації, проведення й підбиття підсумків конкурсу на всіх його етапах створюються організаційні комітети та журі конкурсу, склад яких затверджується відповідно керівниками навчальних закладів, відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій (міськвиконкомів), головним управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації.

ІV. Вимоги до оформлення матеріалів, що надсилаються  на конкурс

4.1. Для участі у ІІІ-му (обласному) етапі конкурсу надсилаються учнівські проекти, переможці ІІ етапу, до обласного організаційного комітету до 24 жовтня 2011 року за адресою: 76018, пл. Міцкевича, 3, Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, лабораторія національного виховання.

4.2. Усі матеріали подаються державною мовою.

4.3. До журі обласного конкурсу подаються матеріали:

  • подання відділу (управління) освіти райдержадміністрації та виконкому міської ради;

–                 висновок районного (міського) журі, зроблений на підставі матеріалів, поданих загальноосвітніми, позашкільними та професійно-технічними закладами;

  • анкета учасника (додаток 1);
  • опис проекту (вже реалізованого), де розкрито тему, мету, завдання, отримані результати, етапи роботи над проектом: вивчення актуальних тем та вибір проблеми для дослідження, дослідження проблеми, аналіз інформації, вирішення проблеми, підготовка проекту до представлення, висновки;
  • інші матеріали, що додаються до проекту та розкривають зміст проблеми (вирізки з газет, часописів; копії архівних документів; статті, написані на підставі опитування; стислі конспекти стосовно висвітлення проблеми в пресі, по радіо чи телебаченню; пропозиції громадських організацій; уривки з повідомлень державних установ; демонстраційні матеріали (текстові повідомлення, малюнки, карти, діаграми, фотографії, заголовки статей, статистичні таблиці, карикатури, ілюстрації тощо).

4.4. Учасники мають право вибору напряму проекту і формування його назви відповідно до загальної теми конкурсу.

4.5. Матеріали подаються в паперовому варіанті та на електронних носіях формату А4, гарнітура Times New Roman, розмір шрифту 14, без переносів, півтора інтервали, поля − по 20мм зверху і знизу, 30 мм зліва, 15 мм справа.

4.6. Також подається презентація в форматі Power Point (2003р.) з описом етапів роботи над проектом.

4.7. Стислий опис роботи над кожним етапом проекту подається у довільній формі, який рекомендується доповнити двома-трьома фотографіями.

4.8. Матеріали, подані на конкурс, не повертаються. Авторські права на учнівські проекти переходять до організаторів конкурсу, котрі залишають за собою право їх використання.

V. Нагородження переможців конкурсу

5.1. Переможці ІІІ-го (обласного) етапу конкурсу відзначаються грамотами головного управління освіти і науки облдержадміністрації та подарунками.

5.2. Керівники (консультанти), котрі підготували переможців, нагороджуються грамотами головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації.

5.3. Кращі учнівські проекти будуть опубліковані в педагогічних періодичних виданнях.

 

Ректор

Івано-Франківського

обласного інституту

післядипломної педагогічної освіти                                               Р. Зуб’як

 

Категорія: Виховна робота | Додав: melenko
Переглядів: 814 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини osvita.ua
Погода
Городенка 
Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz