5 лютого почалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яка триватиме до 25 березня. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), цьогоріч очікується близько 330 тисяч учасників тестування.
Насамперед, це ті, хто завершуватиме отримання повної загальної середньої освіти (ПЗСО): випускники шкіл та учні (слухачі, студенти) закладів професійної і вищої освіти.
Для реєстрації їм необхідно зробити кілька кроків:
- заповнити реєстраційну форму на сайті УЦОЯО, з якої формується реєстраційна картка;
- надрукувати реєстраційну картку та письмово заповнити в ній окремі пункти;
- сформувати пакет документів та подати його до свого закладу освіти.
Керівники закладів освіти мають надіслати комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) до 18 березня 2019 року.
Скласти ЗНО можуть також випускники минулих років. Їм необхідно пройти таку ж процедуру реєстрації, але сформований пакет документів самостійно відправити на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти.
Факт реєстрації підтверджується Сертифікатом, який регіональний центр надсилає у заклад освіти або безпосередньо учаснику тестування в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням та інформаційним бюлетенем. Учням (слухачам, студентам), що проходять ДПА в формі ЗНО, конверти вручають у закладі освіти, а інші учасники отримають їх на адресу, зазначену в реєстраційній картці.
Змінити дані, вказані у реєстраційній картці, учасник тестування може до 25 березня 2019 року. Для цього, після отримання Сертифікату, потрібно повторно пройти процедуру реєстрації, скориставшись сервісом.
Цього року ЗНО відбудеться з 11 навчальних предметів:
- українська мова і література
- історія України
- математика
- біологія
- географія
- фізика
- хімія
- англійська мова
- іспанська мова
- німецька мова
- французька мова
Учасник може обрати тестування максимум з 4-х предметів.
Випускники шкіл, що проходять ДПА у формі ЗНО, обов’язково повинні скласти 3 предмети:
1) українська мова і література;
2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;
3) третій предмет – за вибором випускника. Зверніть увагу, що можна обрати й математику, й історію України.
Учні (слухачі, студенти) закладів професійної і вищої освіти, що проходять ДПА у формі ЗНО, обов’язково повинні скласти 2 предмети:
1) українська мова і література;
2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором учня.
Докладніше про процедуру реєстрації для тих, хто проходить ДПА в формі ЗНО читайте /тут/.
Учасники, що НЕ складають ДПА в формі ЗНО, можуть обрати для тестування від 1 до 4 предметів. Більше про реєстрацію для цієї категорії можна прочитати за цим посиланням.
МОН закликає тих учасників тестування, що планують вступати за результатами ЗНО до вишів, попередньо ознайомитися з правилами прийому до обраних закладів. Зокрема, перед вибором предметів на ЗНО переглянути, які з них потрібні для вступу на ту чи іншу спеціальність.
Подивитися перелік обов’язкових предметів для вступу на обрану вами спеціальність на основі ПЗСО можна в додатку 4 до Умов прийому за цим посиланням.
Для вступу на ті конкурсні пропозиції, де є тільки контракт, виші можуть встановити інші обов’язкові предмети. Їх заклади мають зазначити в своїх Правилах прийому, які обов’язково розміщуються на сайті ЗВО.
Нагадуємо, що 25 січня 2019 року набув чинності новий порядок ДПА.
Також МОН визначило, які результати міжнародних мовних іспитів можна зарахувати як оцінку ДПА в 9-му та 11-му класі.
|