5 травня 2016 року на базі Городенківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 стартувало ЗНО з української мови та літератури. З зареєстрованих 338 учасників не з’явилося 4. Явка на ЗНО з української мови і літератури склала 99%.
Українська мова і література є обов’язковим предметом для випускників загальноосвітніх закладів 2016 року, результат якого зараховується як оцінка за державну підсумкову атестацію.
До проведення зовнішнього незалежного оцінювання в пункті тестування було залучено 59 осіб. За дотриманням процедури зовнішнього незалежного оцінювання спостерігало 2 громадських спостерігачі.
Правильні відповіді на завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури оприлюднені 6 травня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
У розділі «Визначення результатів ЗНО» розміщено таблицю правильних відповідей до завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року з української мови і літератури.
Звертаємо вашу увагу, що правильне виконання різних типів завдань сертифікаційної роботи оцінюється по-різному:
завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1–23, 29–33, 34–53) оцінюється в 0 або 1 бал: 1бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано;
завдання на встановлення відповідності (№ 24–28, 54–57) оцінюється в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано;
завдання з розгорнутою відповіддю (№ 58) оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:
- Теза: 0, 1 або 2 бали.
- Аргументи: 0, 1 або 2 бали.
3а. Приклад із літератури чи інших видів мистецтва: 0, 1 або 2 бали.
3б. Приклад, що є історичним фактом або випадком із життя: 0, 1 або 2 бали.
- Логічність, послідовність: 0, 1 або 2 бали.
- Висновок: 0, 1 або 2 бали.
- 6а. Орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
6б. Лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100слів буде оцінено в 0 балів. Критерії оцінювання завдань з розгорнутою відповіддю з української мови і літератури розміщено у розділі «Підготовка до ЗНО».
До 26 травня відбудеться засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порогу «склав/не склав» з української мови і літератури. Результати тестування з української мови і літератури будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання, що створені на сайті Українського центру.
Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання з української мови і літератури через причини, які не залежали від їхніх дій та волі, можуть зареєструватися для участі в додатковій сесії.
Поважними причинами неучасті в основній сесії є: хвороба, смерть рідних по крові або шлюбу, стихійне лихо, у тому числі пожежа, повінь, землетрус, військові або суспільні збурення, техногенна катастрофа в день або переддень проведення зовнішнього незалежного оцінювання, участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах).
Для проходження зовнішнього незалежного оцінювання під час додаткової сесії необхідно протягом 5 робочих днів з урахуванням дня проведення тестування подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії та відповідну заяву (на ім’я директора регіонального центру). Рішення щодо реєстрації для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання ухвалює регламентна комісія регіонального центру оцінювання якості освіти. |