9 листопада, у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, наша держава відзначає День української писемності та мови, свято, яке гуртує усіх нас – на шляху відродження духовності, зміцнення державності. Наше ставлення до рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас, як до нації. Від нас залежить, якими побачить українців світ. Зберігати і розвивати рідну мову – це будувати незалежну, справді вільну країну, виховувати гідних представників свого народу і пишатися своєю Батьківщиною.
З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури 9 листопада, в День української писемності та мови, було проведено Всеукраїнський радіо диктант національної єдності в усіх загальноосвітніх закладах району.
10 листопада 2017 року свято продовжилося літературно-музичною композицією «Як парость виноградної лози, плекайте мову», присвячена Дню української писемності та мови, яку підготувала Бойцун Оксана Василівна, вчитель української мови та літератури Серафинецької ЗОШ І-ІІІ ст. (спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії).
З привітальним словом до учасників свята звернулася Паньків Н. П. - методист Городенківського РМЦ, яка наголосила на тому, що знати українську мову і літературу не тільки престижно, а й необхідно, адже вона несе у собі історичну, естетичну й культурну інформацію про український народ, його національні глибини та моральні цінності. Ознаки будь-якої нації – це освіченість, духовність, культура та мова, якщо людей позбавити таких якостей – нація приречена на зникнення. Тому дуже важливо активізувати зусилля з підвищення освіченості, створювати умови для інтелектуального та мовно-літературного розвитку підростаючого покоління, щоб у першу чергу виховати гідних українців і не загубити найдорожчу спадщину українського народу.
|