10 березня 2020 р. на базі Центру творчості учнівської молоді району відбулося заняття майстер-класу “ Формування ключових компетентностей учнів на уроках німецької мови. Модернізація змісту, форм і методів роботи щодо викладання іноземної мови в умовах реалізації Концепції Нової української школи ”
Методист з іноземних мов районного методичного центру відділу освіти БережанськаО.Р. представила презентацією «Нова українська школа: формування ключових компетентностей на уроках іноземної мови», акцентувала увагу педагогів на ефективних підходах до сучасного викладання іноземної мови, впровадженні змін у іншомовній освіті, важливості впливу вчителя на розвиток у школярів позитивної мотивації до вивчення іноземної мови та формування здатності і готовності до іншомовного навчання впродовж життя.
Власними напрацюваннями з проблеми впровадження новацій в навчальний процес з німецької мови поділилась Абрамович Н.В., учитель німецької мови Чернелицької ЗОШ І-ІІІ ст. Вона ознайомила присутніх з технологією MIHT (методика CLIL-предметно-мовне інтегроване навчання німецькою мовою),яку можна застосувати в 5-9 класах. З учасниками заходу провела практичне заняття з використанням даної технології.
В практичній частині учасникам заходу було продемонстровано майстер-класи учителів німецької мови, зокрема, відеопрезентацію з досвіду роботи Попадюк О.В.,учителя Кунисівської ЗОШ І-ІІст. з проблеми «Використання інноваційних технологій на уроках німецької мови в Новій українській школі» та відеопрезентацію з досвіду роботи Харковської Г.М., учителя Михальчівського НВК І-ІІст. з проблеми «Пісенний матеріал як засіб підвищення мотивації до вивчення німецької мови». Присутніх було залучено до практичних занять(виконати завдання з німецької мови, разом заспівати пісні тощо).
Насамкінець був обмін думками щодо ролі вчителя в розвитку у школярів позитивної мотивації до вивчення іноземної мови та формування здатності і готовності до іншомовного навчання впродовж життя.
Відбулась дискусія за наслідками спільної діяльності майстрів та слухачів.
|