Сьогодні уже всім відомо, що булінг – це агресивна поведінка однієї дитини чи групи дітей стосовно іншої. При цьому агресія може бути як фізичною, так і психологічною. Булінгом може бути й поведінка, пов’язана із бажанням утвердити свою розумову зверхність – так званий інтелектуальний булінг.
Причиною булінгу може бути бажання помститися, зайняти чільне місце, боротьба за вплив на групу, самоствердження або навіть природні схильності до жорстокості у поведінці.
Як розпізнати булінг? Як відрізнити його від звичайних дитячих сварок, які нерідко трапляються у шкільні роки? Які тривожні сигнали мають змусити задуматися про булінг у класі? Як запобігти булінгу? Хто може стати жертвою булінгу?. Саме на ці запитання працівники психологічної служби шукали відповіді на майстер-класі «Профілактика булінгу в учнівському колективі» , який відбувся 8 листопада 2018 року на базі ЦТУМ (тренери: Джоголик О.П., практичний психолог Поточищенської ЗОШ І-ІІІ ст. і Голіней І.Р., практичний психолог Рашківського НВК І-ІІ ст.).
|