О писанко! Ти символ Ураїни!
« Поки будуть писаночки
По світу писати,
Доти буде люд наш жити,
А край процвітати.»
Такими словами директора Городенківського районного центру дитячої та юнацької творчості Навальківської Галини Вікторівни почалася святкова зустріч 22 квітня в закладі на святі «Писанковий дивосвіт» з учасниками районної творчої лабораторії з писанкового розпису та виставки Великодніх композицій «Пасхальні візерунки». Щорічно двері ЦДЮТ відкриваються для кращих юних писанкарів з метою збереження і примноження національних традицій народного мистецтва писанкового розпису та підтримки обдарованих дітей. Натхнення, творчих успіхів учасникам свята побажали члени журі: Г. Б. Лапчинська - методист РМК, Н.В.Матіяш - вчитель трудового навчання Городенківської гімназії імені А. Крушельницького.
У творчій лабораторії було гаряче від запалених свічок. Натхненно трудилися писанкарі, одягнені в національні сорочки, старші і молодші, досвідчені і новачки, хлопчики і дівчатка. В різнокольоровий писанковий розпис втілювали свої світлі мрії, головною з яких була, щоб у Великоднє Христове Воскресіння, воскрес мир на Україні.
Свою майстерність з писанкового розпису демонстрували двадцять вісім учнів та двадцять два учні загальноосвітніх закладів району представили свої роботи на виставку Великодніх композицій. Високу майстерність, творчість, оригінальність у писанковому розписі проявили учні : Слобідського, Луківського, Острівецького, Торговицького НВК, Топорівської та Чернятинської загальноосвітніх шкіл. Майстерно розписали свої писанки учні: Ясеневопільнівської, Олієво-Королівської загальноосвітніх шкіл, Глушківського НВК та вихованці ЦДЮТ.
Чарували око розмаїттям орнаментальних мотивів і буянням насичених фарб, викликаючи загальне захоплення робіт, представлених на виставку Великодніх композицій «Пасхальні візерунки» учнів : Тишківського, Торговицького, Копачинського, Луківського, Семенівського НВК, Чернелицької, Семаківської, Топорівської загальноосвітніх шкіл та вихованців ЦДЮТ.
Традиції писанкарства сьогодні продовжують юні майстри - учні загальноосвітніх навчальних закладів району, які вивчають історію писанки, техніку її виготовлення, вчаться використовувати набуті знання та вміння у власній творчості.
З-під вправних рук юних писанкарів вийшли неперевершені витвори! Той факт, що не зникає мистецтво писанкарства, а юні майстри переймають досвід розфарбовування писанок стверджує, що й надалі з нами буде та святість і благодать, яка надходить із найбільшим святом усіх християн - Великоднем!
|