5 вересня 2017 року Верховна Рада проголосувала за Закон «Про освіту». Він має на меті докорінно змінити українську школу – перейти від простого зубріння та відтворення інформації до розвитку нестандартного мислення та творчості.
Майбутні першокласники навчатимуться 12 років. Зміниться підхід до навчання: відтепер діти не просто “зубритимуть” і переповідатимуть інформацію з підручника – від них вимагатимуть творчого і нестандартного підходу до вирішення завдань. Педагоги початкової школи готуватимуть їх до критичного мислення, будуть вчитися працювати в командах та створювати нові ідеї, стануть винахідливими. У молодшій школі не буде звичайних предметів, а будуть інтегровані уроки. Дітям не виставлятимуть оцінки. Учитель буде вільним у тому, як саме навчати дітей – від нього не вимагатимуть строго дотримуватися програми. Він відповідатиме лише за кінцевий результат.
Для шестирічних дітей не є природним сидіти за партою, дивлячись одне одному в потилицю, тому діти матимуть можливість посидіти на килимку, рухатися під час уроку, працювати в колі. Таким чином зміниться не лише програма для наймолодших учнів, а й формат навчання.
Згідно з реформою, в Україні мають створити Національну освітню онлайн-платформу, де будуть зібрані інтерактивні навчальні матеріали для школярів, навчальні матеріали для вчителів і поради для батьків із питань їхнього спілкування зі школою.
Відомо, що цьогоріч реформа освіти як експеримент стартувала в 100 українських школах – по 4 у кожній області.
В даний час для вчителів району здійснюється підготовка викладання у початкових класах за новим Державним стандартом початкової загальної освіти в контексті Концепції «Нова українська школа». На онлайн-платформі зареєструвалися 40 педагогів-початківців нашого району.
1 вересня 2018 року за парти сядуть 520 першокласників. У школах міста шкільну родину поповнить 142 учні. А в сільській місцевості – 378 діток.
Завдання вчителя – прививати любов до української школи, до навчання. І це є важливим результатом праці педагога Нової української школи.
|