26 листопада 2014року Городенківський МНВК гостинно приймав учасників майстер-класу, вчителів трудового навчання з теми: «Активізація методів навчання і виховання на уроках трудового навчання та в позаурочний час.
Мета: сприяти оволодінню слухачами прийомами та методами досвіду вчителя з активізації частково-пошукової, проблемно-пошукової та практичної діяльності,формувати практичні уміння і навики, зацікавити слухачів ідеями і запропонувати їм ефективні шляхи реалізації провідних ідей досвіду.
Завдання:
-розвивати творчі здібності педагогів, формувати в них зацікавленість до сучасних наукових ідей, впроваджувати інноваційні технології у педагогічну працю;
-поглибити знання вчителів про активізацію методів навчання на уроках трудового навчання;
-сприяти дотримання правил проведення вчителями інструктажів з питань БЖД з учнями;
-розвивати ініціативність, винахідливість, вдумливе ставлення вчителя до надання учням
практичних навичок;
-сприяти єдності теоретичної та практичної підготовки вчителя до організації та активіза-
ції навчальної діяльності учнів на уроках трудового навчання.
Роботу майстер-класу передбачено науково-методичним, практичним і підсумково-узагальнюючим модулем.
Виставка учнівських та вчительських робіт у класі комбінату засвідчила майстерність учнів з багатьох видів діяльності: вишивання, аплікації, квілінг,бісероплетіння, в’язання.
Розпочала роботу майстер-класу методист Городенківського РМК Г.Лапчинська, яка акцентувала увагу на актуальності розвитку творчих здібностей педагогів, формуванню в них зацікавленості до сучасних наукових ідей.
Н.Матіяш, вчитель Чернятинської ЗОШ І-ІІІ ст.,керівник майстер-класу ознайомила учасників з нетрадиційними формами роботи на уроках трудового навчання.
О.Ковцун, вчитель Семенівської ЗОШ І-ІІ ст.проінформувала про труднощі щодо надан-
ня навичок під час занять з учнями.
Т.Дідович, вчитель Чернелицької ЗОШ І-ІІІ ст. поділилася власним досвідом з даної проблеми.
Під час практичного модуля який провела методист РМК Г.Лапчинська учасники навчи-
лися технології виготовлення в’язаних виробів спицями. Кожний учасник зв’язав цією технікою шкарпетку. Вміння і навички, сформовані на прктичному занятті, вчителі зможуть використати під час викладання варіативного модуля у 7-9класах.
Перед учасниками майстер-класу виступив гість: спеціаліст з охорони праці ГЦГЗ відділу освіти О.Я.Юрковський, який інформував про вимоги з охорони праці на уроках трудового навчання . Він високо оцінив значення трудового навчання в житті людини і те,
чого навчають школярів учителі трудового навчання.
Роботу майстер-класу завершено напрацюванням методичних рекомендацій та ухваленням пропозиції вив’язати, для зимового періоду, шерстяні вироби воїнам у зону АТО.
|