11 лютого 2016 року на базі Городенківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 було проведено засідання творчої групи вчителів трудового навчання з теми «Використання проектів на уроках трудового навчання як засіб виявлення обдарованих дітей».
Мета: поглиблення знань вчителів трудового навчання, творчої групи, щодо використання проектів на уроках трудового навчання
Завдання:
- розкрити проблему засідання;
- ознайомити учасників засідання з теоретичними та практичними засіданнями щодо застосування проектів на уроках трудового навчання як засіб виявлення обдарованих дітей;
- обмінятися досвідом роботи з даної проблеми;
- проаналізувати підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання;
- виробити методичні рекомендації з даної проблеми.
Керівник творчої групи Віктор Кушнірук, вчитель трудового навчання Сороківської ЗОШ, ознайомив учасників із програмою.
Засіданням передбачено науково-методичний модуль, на якому Лапчинська Г.Б., методист РМК в експрес-інформації «Методи творчої діяльності на уроках трудового навчання» акцентувала увагу на тому, що уроки праці не тільки дають знання і розвивають практичні навички, стимулюють розвиток технічного світогляду, а й створюють у дитини уявлення про існуючі в суспільстві професії, навчають співвідносити власні здібності й таланти з ринком праці. Під час роботи науково-методичного модуля, вчитель Сороківської ЗОШ І-ІІІ ст., Кушнірук В.О. поділився досвідом роботи з питання проектного навчання . Ним була представлена презентація «Метод проектів як розвиток творчого потенціалу школяра».
В ході роботи практичного модуля, вчитель трудового навчання Чернятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Матіяш Н.В. провела майстер-клас «Технологія плетіння виробів з лози (газет)». Набуті уміння і навички під час практичної роботи, вчителі зможуть використовувати на уроках трудового навчання.
Члени творчої групи презентували власні доробки з проблеми «Ремесла Городенківщини». Кушнірук В.О. запропонував дані матеріали дати до друку та випустити фотоальбом.
Усім учасникам творчої групи було дано домашнє завдання: розробити та підготувати конспекти уроків з технології лозоплетіння (модуль 18 для 7-9 класу).
Завершилось засідання творчої групи напрацювання методичних рекомендацій з даного питання.
Методист РМК Г.Лапчинська провела індивідуальне консультування з педагогами за запитом.
|